Menu Zamknij

Model pracy

Jak przebiega nauka?

1. Ustalenie celu

Wypełnij formularz umiejętności i umów się na wideokonferencję z mentorem. Odpowie on na Twoje pytania i wspólnie ustalicie właściwy kierunek nauki.

2. Przebieg pracy

Po zdecydowaniu się na naukę, rozpoczynasz indywidualne spotkania face-to-face z mentorem, pracę z materiałami, projektami oraz zadaniami. Wszystko to odbywa się na Naszej własnej platformie.

3. Stawiamy na potencjał ucznia

Materiał na bieżąco dostosowujemy pod Ciebie. Tak, abyś czuł, że maksymalnie wykorzystujesz swój potencjał i możliwości do nauki.

4. Codzienny i sumienny rozwój

Nasze materiały są trudne i wymagające. Dlatego będziesz musiał sumiennie przeznaczać wyznaczoną ilość godzin na naukę. Tylko w ten sposób nauczysz się programowania.

5. Praca z mentorem

Pracujesz o dowolnych porach pod nadzorem mentora. Mentor to Twój motywator, Code Reviewer i nauczyciel mogący wytłumaczyć Ci dowolne zagadnienie.

6. Kontrola postępu

Stopniowo zwiększamy poziom trudności – abyś po czasie był gotowy podjąć pracę przy profesjonalnych projektach programistycznych. Nie przejdziemy dalej z materiałem, dopóki mentor nie będzie miał pewności, że w pełni zrozumiałeś dane zagadnienie.

7. Programowanie nie jest dla wszystkich…

Pracujemy na zasadzie kolejnych iteracji. Jeżeli stwierdzisz z mentorem, że programowanie nie jest jednak dla Ciebie, będziesz mógł w dowolnym momencie zrezygnować z nauki.

8. Ciężka praca popłaca

Wiedz jedno – to będzie trudna przeprawa. Jesteśmy w stanie wyszkolić Cię od zera i od podstaw zbudować Twoją rozpoznawalność na rynku programistów. Konieczne jednak będzie poświęcenie wielu miesięcy na ciągły rozwój i naukę.

Jak przygotujemy Cię do pierwszej pracy w IT?

Intensywny mentoring.

Dostosowane tempo i materiał nauczania.

Kontrolowanie postępu i cykliczne projekty.

Rozwój wraz z innymi kursantami wewnętrznego projektu. Opanowanie systemu pracy w SCRUM.

Znalezienie pracy dla kursanta. Pomagamy się przebranżowić na globalnym rynku IT, jak i najlepszym zapewniamy outsourcing w ramach brandu Devs-Hunting.com.

FAQ

System pracy

Jak wygląda prowadzenie przez mentora?

W skrócie - mentor na bieżąco dostosowuje do ucznia materiał do nauki, skupia się na bardziej kłopotliwych zagadnieniach, robi Code Review i od samego początku przygotowuje kursanta do wejścia na rynek IT. Co do systemu pracy - spotkania face-to-face z mentorem odbywają się co tydzień na callach, które trwają około 1h.  Podczas nich mentor wdraża Cię w nowy temat, dostosowuje plan na najbliższy tydzień. Jeden miesiąc abonamentu to w sumie 4 meetingi. Poza spotkaniami, uczeń działa z naszymi zadaniami i materiałami szkoleniowymi. W momencie, gdy coś jest niezrozumiałe, lub gdy kursant nie może rozwiązać któregoś z zadanych zadań, ma bezpośredni dostęp do mentora na naszej platformie szkoleniowej.

Kiedy mogę zacząć z Wami współpracę?

Jeżeli tylko mentorzy mają wolne miejsca, uczniów przyjmujemy w dowolne dni miesiąca. Wszystko zależy od tego, kiedy Ty byłbyś gotowy na rozpoczęcie nauki.

Czy są jakieś egzaminy/projekty sprawdzające aktualny stan wiedzy?

Tak, mamy projekty podsumowujące, które wykonuje się pod nadzorem mentora. Głównie są to projekty rozwiązujece rzeczywiste problemy i dzięki temu nadają się do umieszczenia w portfolio. Do tej pory nie odkryliśmy sensu w robieniu egzaminów. Z racji tego, że mentor na bieżąco monitoruje postęp ucznia, to bez problemu jest w stanie dostrzec, jak kursant rozumie dane zagadnienie i czy może postępować dalej z materiałem szkoleniowym.

Ile godzin w tygodniu trzeba poświęcić na naukę aby była efektywna?

Teoretycznie, im więcej godzin tym lepiej, ale złotym optimum jest poświęcanie co najmniej 1.5h-2h dziennie na naukę programowania. Wychodzimy z założenia, że nie liczy się ilość, ale sumienność i jakość nauki.

Jakie są perspektywy czasowe na zdobycie pracy? Ile trwa mentoring?

Mentoring trwa dowolny okres czasu - odbywa się w formie miesięcznych abonamentów. Dlatego w zasadzie nie ma opcji, aby po naszych szkoleniach uczeń nie był przygotowany pod zdobycie pierwszej posady. Trzeba jednak ciężko pracować i pokazać nam, że nasza współpraca ma sens. Sumienność i skrupulatne realizowanie materiału to podstawy. Wówczas przebranżowienie (zakładając, że uczeń zaczyna od totalnych podstaw) zajmuje zazwyczaj od 8 do 12 miesięcy pracy (spora rozbieżność wynika z racji różnych predyspozycji osób i czasu, jaki mogą poświęcić na naukę).

Jak wygląda sposób finansowania mentoringu?

Płatność, której wysokość zależy od ścieżki, którą podąża uczeń, następuje z góry przed każdym kolejnym miesiącem pracy.

Czy powinienem jakoś przygotować się przed mentoringiem?

Nie, nie jest to konieczne. Po zapoznaniu się z uczniem, mentor dostosowuje pułap wiedzy i umiejętności, od którego rozpoczyna prace z kursantem.

Co w momencie, gdy będę potrzebował przerwy od nauki?

Dla nas nie stanowi to najmniejszego problemu. Konieczne jest tylko, abyś poinformował swojego mentora lub naszego asystenta o potrzebie zrobienia sobie przerwy. Będziemy na Ciebie cierpliwie czekali, a Ty do nas wrócisz, gdy uznasz, że w pełni się zregenerowałeś i jesteś z powrotem gotowy do ciężkiej pracy.

Z jakich materiałów się uczymy?

Mamy przygotowane autorskie materiały szkoleniowe wraz z dodatkowymi odnośnikami do zewnętrznych źródeł. Mentor nie ogranicza się tylko do jednego kanału wiedzy, stara się kompleksowo uzupełniać Twoje umiejętności. Jeżeli natomiast chodzi o zadania, to mentor dostosowuje trudność i złożoność prac domowych - tak, abyś czuł, że rozwijasz na każdej płaszczyźnie.

Umiejętności

Jak dużo trzeba potrafić, aby nawiązać współpracę?

Nie mamy żadnych wymagań wstępnych - mamy sporo osób, które zaczęliśmy prowadzić od zera, także możemy zacząć nakierunkowywać również i Ciebie od totalnych podstaw.

Co powinienem umieć oprócz programowania?

Z racji tego, że większość uczniów staje się po kursach naszymi profesjonalnymi programistami, których leasujemy do klientów, to stawiamy mocno na umiejętności miękkie, otwartość w komunikacji i chęci do współpracy z innymi.
Poza tym, niezbędna będzie umiejętność sprawnego posługiwania się językiem angielskim (tak, aby móc bez problemu czytać dokumentację lub współpracować z anglojęzycznymi klientami).

Jak mogę doszlifować swój język angielski?

Mamy nawiązaną współpracę z szkołą językową, która może dodatkowo podszkolić Cię z tego języka, przygotować do rozmów kwalifikacyjnych po angielsku i zapoznać z zagranicznym rynkiem pracy.

Jak wygląda proces budowy portfolio?

Projekty do portfolio realizujemy indywidualnie z kursantem, jak i również w grupie - z innymi kursantami, których poziom umiejętności jest zbliżony do Twojego. Każda z realizacji jest unikalna i oryginalna - działamy nieszablonowo, tak aby każdy z uczniów miał spersonalizowany zbiór repozytoriów w portfolio.

Jak nauczę się pracować w SCRUM?

W ramach mentoringu poświęcamy odpowiednią ilość godzin, aby w maksymalnie przystępnej formie zapoznać kursanta z metodologią pracy SCRUM i podejściem Agile. Na koniec mentoringu, tuż przed znalezieniem pracy, kursant wspólnie z innymi programistami, pod nadzorem Product Ownera, realizuje jeden z naszych wewnętrznych projektów. Wszystko odbywa się w duchu SCRUM-a, a uczeń uczy się, jak profesjonalnie podchodzić do procesu dostarczania oprogramowania.

Rynek

Jak działa zapewnienie pracy kursantowi po kursie?

Oprócz tego, że jesteśmy jednostką mentorującą programistów, to działamy również jako Software House. Pośredniczymy w dostarczaniu programistów do naszych klientów. Dlatego szkolimy Cię z myślą o tym, aby Cię ostatecznie zatrudnić i wyleasować pod profesjonalny projekt IT.
Oferujemy również rekomendacje absolwentów do wybranych firm (do tych, w których pracują nasi mentorzy) lub przygotowanie do rozmów na wakaty, które znaleźliśmy na popularnych serwisach pracy, np. nofluffjobs.

Z jakimi firmami współpracujecie?

Są to firmy zarówno z rynku lokalnego - polskiego, ale również z zagranicznego. Mamy szeroki wachlarz branż, dla których piszemy oprogramowanie - bankowość, hospitalizacja, IoT etc.

Na jakim poziomie będą moje umiejętności po mentoringu?

Wypuszczamy na rynek kursantów, których umiejętności śmiało możemy określać na poziomie Junior+, a nawet Mid (po realizowaniu naszych wewnętrznych projektów).